Povinné ručení

Suri.cz / Povinné ručení

Proč je povinné ručení nezbytné pro každého řidiče?

Povinné ručení (POV) je známé také jako pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla – tento typ pojištění musí mít sjednané každé vozidlo provozované na veřejných komunikacích. Povinnost sjednání tohoto pojištění je uložena zákonem každému, kdo vlastní vozidlo přihlášené v registru vozidel. Těm, kteří této povinnosti nedbají, hrozí nemalé pokuty, a navíc pokud je způsobena škoda s nepojištěným vozidlem, jdou veškeré výlohy s nehodou spojené z osobních finančních zdrojů majitele vozidla.

Proč je povinné ručení nezbytné pro každého řidiče?

Najděte u nás výhodnější nabídku

Povinné ručení musí mít každý motorista – zkuste u nás najít výhodnější nabídku.

V případě vozidel s platným povinným ručením je škoda uhrazena pojišťovnou, u které má majitel vozu pojištění sjednané – platnost tohoto pojištění dokazuje tzv. „zelená karta“ (ačkoliv současné karty jsou v bílém provedení). Tento doklad je platný po celé Evropě.

Škody na vlastním vozidle povinné ručení nekryje. Pro krytí škod na vlastním vozidle – v případech dopravních nehod s jinými účastníky provozu, ale například i v případě střetu se zvěří – slouží jiný pojistný produkt, havarijní pojištění (HAV).

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Každý motorista platí jinou částku za povinné ručení – výslednou cenu totiž ovlivňuje řada faktorů, které se netýkají pouze typu pojišťovaného vozidla, ale také osoby pojistníka/pojištěného. Výsledná cena povinného ručení za jeden a ten samý vůz se tak mezi jednotlivými osobami může měnit. Cena je ovlivněna:

Parametry pojištěného vozidla,

místem bydliště pojistníka/pojištěného,

věkem pojistníka/pojištěného,

systémem bonus/malus,

limity pojistného plnění a připojištění,

a dalšími faktory (uzavření POV a HAV současně, flotilové pojištění atp.).

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejvýhodnější je sjednat si povinné ručení online.

Proč si sjednat povinné ručení na Suri.cz?

Sjednání povinného ručení na Suri.cz Vám nabízí pestrou paletu jedinečných výhod. Každý může využít naši skvělou online kalkulačku. Její použití je velmi jednoduché a po zadání nejdůležitějších údajů budete mít během pár minut k dispozici výčet nejvýhodnějších nabídek povinného ručení. Navíc náš nástroj Suri index nezohledňuje pouze cenu produktu, ale také kvalitu služeb daného poskytovatele pojištění. A to není všechno.

Nejvýhodnější nabídky povinného ručení na trhu,

široké spektrum jednotlivých poskytovatelů povinného ručení,

našim klientům hlídáme výročí smluv,

Suri index, nástroj, který porovnává cenu produktu i kvalitu služeb – díky tomu se nenecháte napálit,

naši likvidátoři Vám pomohou s vyřízením škod.

Sjednání pojištění na Suri.cz Vám poskytne řadu jedinečných výhod.

Staré povinné ručení můžete snadno vypovědět

Existuje několik způsobů, jak vypovědět povinné ručení. Je ale dobré si při výpovědi pohlídat pár věcí – vyhnete se tak zbytečným komplikacím a případným sankcím, které by během výpovědi mohly nastat. Bezpečně tak můžete vypovědět pojištění v následujících situacích:

Po uplynutí pojistného období – k výročí smlouvy se můžete rozhodnout, že o pojištění nadále nemáte zájem a smlouvu vypovíte. Učinit tak musíte písemně a to nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období.

Do 1 měsíce po změně pojistného – pokud nejste spokojeni s novým výměrem pojistné částky povinného ručení, můžete do 1 měsíce od přijetí oznámení o změně smlouvu vypovědět.

Do 2 měsíců od sjednání – bez udání jakéhokoli důvodu můžete smlouvu vypovědět do 2 měsíců od jejího sjednání.

Do 3 měsíců od vzniku pojistné události – pokud jste nebyli spokojeni s výsledkem pojistné události, můžete do 3 měsíců od jejího oznámení pojistnou smlouvu vypovědět.

Dojde-li ke změně vlastníka.

Vyřadí-li se vozidlo z evidence.

Dohodou – můžete se pokusit vypovědět pojistnou smlouvu dohodou. V tomto případě pak záleží na konkrétní pojišťovně, zda výpověď dohodou přijme.

V případě, že plánujete svou aktuální pojistnou smlouvu vypovědět, využijte náš formulář výpovědi autopojištění.