Pojištění majetku

Pojištění majetku je souhrnné označení pro balíček více druhů tzv. neživotního pojištění.
Pojištění majetku poskytuje pojistné krytí pro váš majetek v případě, že dojde k jeho poškození, odcizení nebo zničení.

Mezi nejvyhledávanější typy majetkového pojištění se řadí

  • pojištění domácnosti
  • pojištění nemovitosti
  • pojištění odpovědnosti
Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti kryje vaše vybavení, které máte např. v pronajatém bytě. Je důležité uvést odpovídající pojistnou částku a vyhnout se tak tzv. podpojištění. Při sčítání hodnoty vybavení bytu nezapomeňte i na drobnější položky, jakými je např. nádobí, oblečení a další.

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je pak ochranou vašeho majetku, ať už se jedná o dům, byt nebo třeba garáž, podmínkou ale je, aby byla nemovitost svými základy pevně spojena se zemí. Pojištění kryje rizika spojená např. s povodněmi, požárem nebo vichřicí. Oproti pojištění domácnosti kryjete pojištěním nemovitosti opravdu jen nemovitost jako takovou, je proto vhodné sjednat si obě tato pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti

Obecně známé jako pojistka na blbost. U pojištění majetku se také jedná o specifickou odpovědnost, kterou máte jako vlastník nemovitosti, ale i odpovědnost, která je s provozem domu spojená.
Zároveň však můžete přidat k vašemu majetkovému pojištění i běžnou pojistku na blbost – pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě.

Jednotlivá pojištění nabízejí různá pojistná krytí a každé má za úkol něco jiného

Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti
Střecha ano ne
Fasáda domu ano ne
Stavební materiál ano ne
Radiátor ano ne
Oblečení ne ano
Spotřebiče ne ano
Sportovní vybavení ne ano

Často kladené otázky

Pojištění majetku je souhrnné pojmenování pro neživotní pojištění, jehož součástí je:

  • pojištění nemovitosti
  • pojištění domácnosti
  • pojištění odpovědnosti

Pro sjednání pojištění majetku můžete buď navštívit pobočku vybrané pojišťovny, nebo využít naši kalkulačku a sjednat si pojištění online v pohodlí domova. Kalkulačka porovná kalkulace od předních pojišťoven a ušetří vám tak čas i peníze, stačí zadat pouze pár základních údajů.

V případě, že dojde k poškození vašeho majetku, kontaktujte neprodleně vaši pojišťovnu a pojistnou událost ji nahlaste. To můžete udělat buď osobně při návštěvě pobočky, nebo lze také nahlásit škodu telefonicky. Doporučujeme pořídit fotodokumentaci před a po poškození majetku a předložit ji pojišťovně.

Hledat na webu Srovnátor.cz