Suri jako jediná na trhu pojistí dron online

Suri.cz / Aktuality  / Suri jako jediná na trhu pojistí dron online
Pojištění dronů

Suri jako jediná na trhu pojistí dron online

TISKOVÁ ZPRÁVA

Praha, 22. února 2017 – Online služba Suri, která se komplexně stará o rodinné finance, nově nabízí pojištění dronů. Během několika jednoduchých kroků tak zákazníci Suri mohou mít jako jediní na trhu pojištěný svůj dron online. Pojistka se vztahuje na jakýkoliv nový dron s maximální vzletovou hmotností do 10 kg, který byl zakoupený na území ČR a je zde i provozován.

Zatímco pojištění dronů je produkt, který je v nabídce pojišťoven od roku 2015, Suri jako jediný subjekt na trhu nabízí možnost pojistit dron online během několika jednoduchých kroků.

„Drony s kamerou jsou dnes čím dál oblíbenější nejen jako nástroj pro práci, ale i pro rodinnou zábavu. Naším cílem je starat se rodinám o veškeré jejich finance online, a proto jsme se rozhodli co nejvíce zjednodušit i pojištění dronů,“ říká Pavel Jechort ze Suri.

Havarijní pojištění je možné sjednat u dronů pořízených max. rok před počátkem pojištění a vztahuje se jak na poškození dronu během provozu, tak i na škody způsobené živly či na poškození podvěsu s kamerovým systémem. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem bezpilotního letounu si pak mohou sjednat majitelé i již provozovaných, i dříve zakoupených, dronů.

Drony provozované pro komerční účely, které musí mít povolení od Úřadu pro civilní letectví, mají pojištění odpovědnosti povinné. U rekreačních a sportovních dronů je rozhodnutí o pojištění čistě na uvážení majitele. Vzhledem k poměrně vysoké pořizovací hodnotě dronu a menším zkušenostem rekreačních pilotů se ale pojištění vyplatí.

O Suri

Online služba Suri vyhledává, porovnává a doporučuje svým zákazníkům nejvýhodnější pojišťovací a finanční produkty na trhu. Uzavřené smlouvy reviduje a neustále porovnává s ostatními nabídkami na trhu. Suri provází zákazníka celým procesem od výběru, přes uzavření smlouvy až po likvidaci pojistné události.

Kontakt pro média

Blanka Mikulová
Marketing Manager

tel. +420 724 450 507
blanka.mikulova@suri.cz

Sdílet