Studená večeře a teplé ponožky

Suri.cz / Aktuality  / Studená večeře a teplé ponožky
Suri

Studená večeře a teplé ponožky

Při společném soužití narážíme na spoustu malých nesrovnalostí. Jeden by spal s otevřeným oknem, někdo má každé ráno nastaveno 12 budíků (a stejně zaspí), jeden šetří na parfémech a oblečení (čim víc toho nakoupim v akci, tim víc jsem vlastně ušetřila) a někdo stahuje topení, když jde z bytu (na dovolenou, do práce, s košem, otevřít pošťačce…).

,,Už ti někdo řekl, že když se víc oblíkneš, bude ti tepleji? Je to celkem vychytávka a nic to nestojí.”
,,Ale mně je teplo.”
,,To se ani nedivim. Když se podivám, v jakym režimu tu jede topení, tak jsem si chvíli myslel, že chceš doma pořádat lekce tý svojí hot jóóógy!”
,,Tsss. Na tu je potřeba kolem 40 stupňů, prosimtě.”
,,Jenom? Tak v tom případě asi plánuješ rovnou finskou saunu, chápu.”

,,…Já prostě odmítám chodit doma nabalená. Pokaždý, když přijdu z práce… Co z práce. Když přijdu z večerky naproti, tak je tu jak v márnici!”
,,Tak až místo sushi a chardonnay začnu kupovat krabí tyčinky a Hradní svíci, povíme si, jo?”
,,Děsně to dramatizuješ. To je jak s tim mobilem. Pořídíš si NEOMEZENEJ tarif, a pak stejně nevoláš, protože máš dojem, že je to plejtvání. Plejtvání neomezených minut. Haha.”
,,No já bych být tebou pomlčel. Nebýt téhle změny, tak ty telefonáty, co se promění z mého dotazu, kolik koupit pečiva, v tvůj výčet lidí, co tě dneska vytočili, toleruju asi stejně, jako saunu v obýváku!”

Jojo. Vařit bych mohla na ohni před barákem a doma pochodovat v oteplovákách. Čekám, kdy nadhodí, že by mě měla hřát láska… Nebo mládí. Ha. Jo. Tak to je asi jedinej okamžik, kdy by vysmátě přitopil.

Zajímavý, že když pobíhá v 9 stupních s holýma zádama, zima jí netíží. A rozjet všechny plotýnky na sporáku taky umí asi jen ona. Podle mě i čaj vaří minimálně na třech. A to máme dvě rychlovarný konvice.

,,Hele a víš, jak si chtěla děsně ten zlatej prstýnek tuhle?”
,,….No… To vim!”

Wow. To je kapacita, jestli tam fakt došel. To si klidně i budu doma brát pletený ponožky a mikinu. No… Mikinu aspoň.

,,Tak ten tady byl. Ještě než si přišla, tak ležel na stole. Pak si TROŠINKU zatopila a očividně se roztavil a vypařil…”
,,Ha. Ha. Ha. A víš jak máš tak rád to hovězí na víně a domácí štrůdl? Tak si zvykej maximálně na tatarák a jabko ke svačině, ty spořivej strážče ohně.”

Tady končí všechna sranda. Na jídlo mi sahat nemůže. Zvyšovat zálohy už nebudu, ale on se najde někdo, kdo bude chtít moje peníze. Teda ještě někdo, kdo bude chtít moje peníze. Zapomínám tady na ledovou královnu.

,,Tak dobře. Topení na trojku a 4x týdně teplá večeře. Top, vař, ale žádná sauna a purpura na plotně!”
,,Ty čísla bych otočila.”
,,Který?”
,,Topení na čtyřku a 3x týdně teplá večeře.”
,,Hm.”
,,No a co ten prstýnek? Když to teda stáhnu, zase se objeví?”
,,Když to stáhneš, ukradnou ho hobiti, co doteď v předsíni pozorujou Fata Morganu.”
,,Hm. Tak mi podej ponožky a uvař jim čaj, prosimtě….”

Sdílet