Kdo ohlídá mou domácnost, když jsem na dovolené?

Suri.cz / Aktuality  / Kdo ohlídá mou domácnost, když jsem na dovolené?
170813_domacnost_web2

Kdo ohlídá mou domácnost, když jsem na dovolené?

Na pořádnou dovolenou se většinou těšíme celý rok a nemůžeme se dočkat, až se budeme válet na pláži s dobrým koktejlem. Jenže čas, který trávíme mimo domov, je také ideální příležitost pro všemožné zlodějíčky a lupiče. Počkají si, až celí natěšení odjedeme z bytu, a spoléhají na to, že necháme svou domácnost nezabezpečenou. Ještě, že máte nás – dáme vám tipy na ta nejlepší „protizlodějová“ opatření.

Chystáme se na třítýdenní dovolenou a neradi bychom dali příležitost zlodějům a vrátili se do „vybíleného“ bytu. Jak nejlépe byt zabezpečit, abychom mohli v klidu odjet pryč?

Samozřejmostí je překontrolovat všechna okna v bytě či domě. Nespoléhejte na to, že když se váš byt nachází ve vyšším podlaží, můžete s klidem nechat „větračku” u balkónových dveří. Před odjezdem vždy zavřete všechna okna a svůj domov zamkněte na několik západů. Pokud máte navíc k dispozici bezpečnostní zámek, rozhodně použijte i ten.

Pokud žijete v rodinném domě, nezapomeňte na dostatečné osvětlení pozemku, především u vchodových dveří, které může zloděje odradit. Stejně jako udržovaná zahrada. Doporučujeme vám nechat u sousedů náhradní klíče a informovat je o svém odjezdu. Zkuste je požádat, aby vám zalili květiny nebo přišli domácnost občas příležitostně překontrolovat. Uvidíte, že budete hned klidnější.

Buďte také obezřetní, co a hlavně komu sdílíte na sociálních sítích a vždy si pečlivě rozmyslete než něco zveřejníte. Informovat veřejně o přesném termínu, kdy bude váš byt prázdný je riskantní. Pokud pravidelně sdílíte příspěvky, kde je snadno rozpoznatelná poloha vaší domácnosti a následně informaci o tom, že si právě užíváte mimo republiku, jdete bohužel zlodějům na ruku.

Pro klid duše nezapomeňte na pojištění domácnosti. V případě, že by ani výše zmíněné rady nezabránily zlodějům vystěhování vašich cenností a vybavení, můžete se spolehnout právě na plnění od pojišťovny.

Nevíte si rady, na jakou částku vaši domácnost pojistit? Doporučujeme ji vypočítat jednoduše tak, že si sečtete hodnotu všeho, co v domácnosti máte a není to pevně spojeno s bytem jako takovým.

Sdílet