Nech to plavat aneb vyteklá pračka a další domácí pohromy

Suri.cz / Aktuality  / Nech to plavat aneb vyteklá pračka a další domácí pohromy
Suri | Mr. P

Nech to plavat aneb vyteklá pračka a další domácí pohromy

Automatická pračka, sklokeramická deska, velká lednice… Moderní pomocníci do bytu umí ušetřit spoustu času a energie v chodu domácnosti. Stačí ale troška smůly nebo nepozornosti a dokáží nám také pěkně zatopit – a to doslova!

Takový návrat z hor obnáší často kromě spousty zážitků k vyprávění také hromadu prádla. Však máme ale velkou automatickou pračku, že jo. Prádlo jednoduše nacpeme do bubnu a zapneme nejvhodnější program. Člověk může jít na dvě hodinky načerpat síly do polohy nemluvněte nebo zajet na nákup. Alelůja! Nemilé překvapení ovšem nastává ve chvíli, kdy naše kroky po návratu z říše snů či supermarketu došlapují do kaluže vody… No jasně, pračka vytekla! Takhle jste si asi návrat z dovolené nepředstavovali. A co teprve až zazvoní soused pod vámi, že mu v bytě kape voda, aniž by měl zapnutý kohoutek…

Všechny domácí pohromy jsou nepříjemné. Většinou však náklady s nimi spojené nemusí tolik bolet, když si zvolíme správné pojištění domácnosti. A pokud chceme mít jistotu, že chráněný bude proti naší pračce i náš soused, vyplatí se sjednat také pojištění odpovědnosti. Například byt v Praze o rozloze 60 m2 můžeme pojistit přibližně za 1 400 Kč na rok a pojištění odpovědnosti již od nějakých 400 Kč. Šetřit samozřejmě chceme všichni a platba za něco, co se nedá nosit na nohou nebo se tím nedají pořizovat hezké fotografie není nic, co by nám vyčarovalo úsměv na tváři… No to se ovšem může v případě pojistné události rychle změnit!

Jedno praní může nadělat škody za desetitisíce korun. Když zůstaneme u výše zmíněného příkladu, představte si, že voda poškodí například 30 m2 kvalitní podlahy, celý spodek nové skříně a velké pohovky… A to jsme teprve ve vlastním bytě… Soused si může nárokovat opravu promočených zdí a náhradu za techniku/koberce/vybavení, na které voda natekla. Námi vynaložených 1 800 Kč se najednou nezdá jako taková tragédie, co?

“Kdo šetří, má za tři!” říká se… No a někdy je to taky tak, že kdo zbytečně nešetřil, teď v tom neplave. Pojištění domácnosti za 1 400 Kč ročně má pojistné limity nastavené na 400 000 Kč a to pokryje nejen nové podlahy, ale v případě větší havárie i celkové vybavení domácnosti. U pojištění odpovědnosti za 400 Kč jsou limity při újmě na věci 1 000 000 Kč, za zdraví 2 000 000 Kč a vztahuje se dokonce i na manžela/manželku, partnera, druha/družku a děti ve společné domácnosti – a dobře víme, co takový partner nebo dítě dokáže vyvádět za neplechy…

Sdílet