Na Mácháči | Odjezd

Suri.cz / Aktuality  / Na Mácháči | Odjezd
suri_erko_machac_3-01

Na Mácháči | Odjezd

Když se chlapi radují moc dlouho, má to na ně rozkladný účinek, protože příliš mnoho štěstí škodí i ženám, natož pak mužům. Morálka je hned ta tam. Proto i k nám s nedělním úsvitem zavítala chandra. Někteří se ještě snaží obrátit naši obtížnou situaci v žert, ale víme, že spadla klec. Zapínáme telefony a nasloucháme kakofonii sms oznamujících, že mezi 8 večerní a 3 hodinou ranní jsme dostali 26 sms a zmeškali 8 hovorů. O odesílatelích máme předem jasno. Pro představu:

„Kde siiiiii?“

„Nasla jsem v jedny tasce ucet na saty za 15 tis!!! Komu jsi je kupoval???!!! Me rozhodne ne!!!!“

„Mala ma horecku a ja taky. Kdy hodlas laskave dorazit?“

„Kdy prijedes? Jsem tady zavrena celej vikend a nudim se…“

„Zaplatila jsem nakup tvoji kartou!“

„Nesnaz se mi tvrdit, ze se ti vybil mobil!“

 

Až na jednoho odpovídáme, že se nám vybil mobil. Nálada klesá k nule. Loučíme se s oblečením, které jsme poctivě nosili celé dva a půl dne. V žádném případě by nám nepomohlo, kdybychom se takhle zjevili doma. Snažíme se sladit tričko s kalhotami, většinou marně, kde nic není, ani smrt nebere. Na postavené límečky musíme zapomenout hned, leda by byl člověk sebevrah. Někteří z nás nacvičují o oktávu nižším hlasem řeč, která je má dostat z nejhoršího. Teď je v tom každý sám za sebe.

„Ty kytky na benzince nejsou nic moc. Myslíš, že to pozná?“ ptá se Hasič. „Pozná, vždycky to poznaj“, odpovídá temně Péťa.

„Schovám se na oběd k našim a zavolám, ať tam s malým přijde“, taktizuje Miky. Klikař, má rodiče a rodinu ve stejném městě.

„Hele, kam se dá z Prahy v neděli ve 12 jet na výlet? Psala mi, že se nudí, to jsem mrtvej“, skuhrá Hasič. „Se neumí zabavit sama? Je jí skoro 40“, snažím se jeho problém posunout do racionální roviny. „Odpovídám za kvalitu jejího života a teď není šťastná. Budu to žehlit do Vánoc“, uzavírá fatalisticky kamarád.

„Jaký šaty za 15? Dyť já jsem rád, že mám na pivo herdek. Na tenhle víkend jsem si šetřil z prachů na obědy. Mám 2 děti a ženu, co je 7 let na mateřský“, rozčiluje se Frňál. „Jí řekni, že jsi žádný šaty nekupoval a ta částka taky nesedí“, snaží se ho pozbudit Péťa. Všechno marné. Frňál vytahuje kreditní karty, fotí jejich čísla a posílá je domů na kontrolu.

Poklepáme se po zádech, naskáčeme do aut a se staženými žaludky vyrážíme k domovu. Necháme je tak 3 měsíce vydechnout a domluvíme další výjezd.