Je to povinný, tak ať je to aspoň levný

Suri.cz / Aktuality  / Je to povinný, tak ať je to aspoň levný

Je to povinný, tak ať je to aspoň levný

Jakmile se u nějaké činnosti objeví slovo “povinné” celkem automaticky si k ní přiřadíme jakýsi negativní postoj. No a co teprve ve chvíli, kdy musíme povinně něco platit. Teď se tu teda nebudeme rozepisovat o alimentech, ale podíváme se na povinné ručení a jak si ho pořídit tak, aby bylo co nejvýhodnější, protože když už ho platit musíme, mělo by pro nás být nejen levné, ale hlavně výhodné.

Představte si, že jste muž, ročník 1980, a právě jste si jako svůj první vůz pořídil BMW X6. Jojo, hezká představa, souhlasíme. Je to láska na první pohled a vy se těšíte, až vyrazíte na prodloužený víkend na vaši chatu v horách – což je teda taky moc hezká představa. Než se tak ale stane, musíte vůz zaregistrovat a sjednat si k němu povinné ručení. To už sice tak hezká představa není, ale nezoufejte, vše půjde z domova a jediné co potřebujete je počítač a připojení k internetu. Můžete totiž využít online kalkulačku povinného ručení.

Po vyplnění základních údajů o vás a vašem novém členovi domácnosti se Vám na monitoru zobrazí nabídky pojišťoven seřazené dle ceny. Teď by měl člověk možná tendenci kliknout hned na první nabídku – tedy na to nejlevnější. To by ale mohla být chyba. Chyba, kterou ovšem poznáte až ve chvíli, kdy přijde na věc, nebo-li ve chvíli, kdy skutečně budete povinné ručení potřebovat.

Když si například představíme, že tento mladý muž, silný ročník 1980, má tu smůlu a se svým BMW nabourá a způsobí tak nehodu a škody na novém Mercedesu mladé slečny, poškodí zábradlí u silnice a do Mercedesu mladé slečny nabourá ještě nové Volvo, které řídí vlivný úředník a které také nedopadne jen s malým škrábnutím, může na svou volbu podle sloupce “Cena” v této situaci doplatit – a to doslova! Suri nabízí další dva sloupce, dle kterých si můžete zvolit pojištění, které je výhodné nejen v momentě sjednání, ale i v případě, že jej skutečně budete potřebovat.

Všichni víme, že například u nákupu mobilního telefonu vybíráme z velkého cenového rozpětí. Z každého přístroje se dá volat, posílat sms a valná většina nabízí i připojení na internet. Cenu pak tedy určuje také značka, kvalita fotoaparátu, velikost paměti a další prémiové funkce. Během nákupu tedy porovnáváme cenu a kvalitu. To stejné platí u povinného ručení. Každé v základu plní zákonem danou povinnost mít povinné ručení a splňovat minimální výši limitů při pojistném plnění – 35 miliónu korun. Rozdíl je pak ovšem v pojišťovně a rychlosti plnění v případě pojistné události, v pojistných limitech a dalších doplňkových službách, které jsou v ceně povinného ručení zahrnuty.

Kvalitu dané pojistky není tak lehké určit, proto přichází Suri (konkrétně tedy náš geniální Skip) se Suri Indexem, který určí kvalitu za vás. Platí zde to samé, jako u výplatní pásky nebo výše slevy při nákupu nového BMW – čím vyšší, tím lepší. Díky Suri Indexu tak můžeme při sjednávání povinného ručení svou pozornost směřovat ke třetímu sloupci, který porovnává cenu za jednotku – tedy cana a výkon (v tomto případě je výkonem právě Suri Index). Pokud si ovšem nejste jistí, které povinné ručení je pro vás a vašeho čtyřkolého kolegu to nejlepší, zanechte nám kontakt a my se vám obratem ozveme a vybereme přesně takové povinné ručení, které bude nejvýhodnější nejen teď, ale pořád!

Sdílet