Hoří, má panenko

Suri.cz / Aktuality  / Hoří, má panenko
Hoří, má panenko

Hoří, má panenko

Spousta z nás má svůj sen. Ten se také často v průběhu života mění. Když jsme úplně malý prckové, toužíme po tom, postavit si někde bunkr a v něm být ukrytí před celým světem – světem příšer a dospělých. Když nám ťuká puberta na dveře, chceme mít svůj vlastní pokoj – a ideálně úplně na jiný planetě, než je zbytek domácnosti! Z pokoje se stává byt a z bytu domek. Domek se zahradou a garáží. Jak pomalu a postupně se nám náš sen o vlastním baráčku staví, tak rychle se může proměnit v popel. A to doslova.

Rodinné štěstí a teplo domova bohužel pojistit neumíme (ač teplo zařídit umíme – a levně! ;-)), ale váš vysněný domov ano. Ve chvíli, kdy můžeme domu říkat domov, víme, že jsme do něj investovali kus sebe, svůj čas a samozřejmě také nemalou část našich financí. Přirozeně se pak naše myšlenky ubírají k tomu, jak zde budou vyrůstat naše děti, my poklidně stárnout a jak budeme postupně vše ladit k naprosté dokonalosti. Nikdo nechce myslet na možnost, že by o dům přišel. Jedním z nejčastějších důvodů, jak lidi přijdou o své domovy, je požár. Co ale pak v případě, že nás takové neštěstí potká?

Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti vás sice neochrání před živelnými (ani jinými) pohromami, může vám ale výrazně pomoci s nápravami takové situace. Cena pojištění se liší jak lokalitou, rozlohou, tak i pojistnou částkou, která by nám v případě pojistné události byla vyplacena. Zatímco pojištění nemovitosti slouží k náhradě škod na všem, co je tzv. “pevně spjato se stavbou”, pojištění domácnosti pak souvisí s vybavením – cennosti, nábytek, elektronika…

V případě, že by náš vysněný domov skutečně postihl požár a my neměli žádnou pojistku uzavřenu, nemáme vlastně nárok na žádné odškodnění. Pokud však pojistíme jak nemovitost, tak domácnost, pojišťovna nám vyplatí i takovou částku, která pomůže ke stavbě nového domova a jeho vybavení. Zajímá vás, na kolik by takové pojištění vyšlo právě vás? Obraťte se na naše proškolené makléře, rádi vám poradí!

Sdílet