4 skupiny

Suri.cz / Finance  / Institut prokrastinace / 4 skupiny

Institut prokrastinace

aneb proč se nestaráme o domácí finance, i když víme, že bychom měli.
Vsadíme se, že patříte do jedné ze 4 skupin:

Hlava v oblacích

Jak už název napovídá, nejste zrovna typ, který by věnoval příliš času studiu domácích účtů. Život je přeci tak náročný, a tak plánujete své útraty ze dne na den. Prostě jak to přijde. Není to proto, že by se nedalo účtům dostat na kobylku, ale vy máte přeci tolik jiných věcí, kterým musíte věnovat pozornost.

Hlava v písku

Všichni máme rádi pštrosy a někteří z nás je napodobují i v chování. Dokonce i v případě našich financí. Rádi si postěžujeme na banky, pojišťovny, elektrárny atd., ale udělat něco pro nápravu se nám nechce. Přitom je to dnes celkem snadné. Potřebujete někoho, kdo vám pomůže udělat první krok. Sledovat nové produkty, výročí svých smluv a ještě vyjednávat o cenách je složité.

Hlava hráče

Jsou lidé, kteří milují soutěž jakéhokoliv druhu. Nezáleží na tom, zda kupujete nový kotel, běžíte maratón, nebo si vyřizujete pojištění. Chcete hrát a hlavně vyhrát. Dostat nejlepší nabídku a dostat nejlepší cenu. Nejen dnes, ale i za rok, za dva, …

Srdce místo hlavy

Pokud vaše chování ovlivňují emoce mnohem více, než rozum, myslíte srdcem. Gratulujeme, protože svět potřebuje lidi jako vy. Bohužel nejste nejspíše příliš praktičtí. Často se s tím pokoušíte bojovat, ale srdce je nakonec vždy silnější. Víte, že byste si měli peníze odkládat bokem, ale na světě je přeci tak moc lákadel, která chcete mít teď a tady.

Protože jsme stejní jako vy, postavili jsme
firmu, na kterou hodíme všechny naše
problémy a zůstane nám jen dobrý pocit.

Každoroční revize smluv
(už žádné řeči o tom, že kamarád platí za něco lepšího půlku)

Porovnání na základě poměru cena/výkon
(víme, co za své peníze dostanete)

Pomůžeme s vyřízením náhrady škody
(máme likvidátory, kteří vědí, na co máte nárok)

Nejsme garážová firma. Víme, co děláme.
Patříme do rodiny společnosti Renomia. Největšího makléře v ČR,
řešícího pojištění velkých firem, zemědělců a podnikatelů.