3 chlapi v Chorvatsku | 3 důvody proč to musíme mít

Suri.cz / Aktuality  / 3 chlapi v Chorvatsku | 3 důvody proč to musíme mít
3 chlapi v Chorvatsku

3 chlapi v Chorvatsku | 3 důvody proč to musíme mít

Tak teď vážně. Do Chorvatska jezdíme proto, že za a – chceme zdrhnout od práce, za b – chceme zdrhnout od žen, za c – nutně potřebujeme nemluvit.

Mám být konkrétnější? Budu.

a) Práce je stále něco, k čemu se cítíme v dnešním světě celkem povolaní a kde nás, čas od času, někdo poslouchá. To ale neznamená, že jí zbožňujeme tak moc. Navíc nám několikrát ročně na mysl přijde otázka proč to všechno. Odpovědí bývají hypotéka, žena, děti. Pokud vám během roku za vaši snahu kdokoliv z výše zmíněných poděkuje, patříte mezi požehnané. Jak moc se realita liší od představ z dob, kdy jsme byli mladí a plni ideálů, je zřejmé. Dovolená s hochy, v jejichž obtloustlých tělech vidíte “kluky” už opravdu jen vy, placená za poschovávané peníze, ještě v kombinaci s řízením velkého silného auta bez dětských sedaček, to musíte mít. Ruku na srdce, na nic lepšího si už nesáhnete.

b) Chceme zdrhnout od žen a jejich problémů. Nejen od těch doma, ale od všech. Nejde jen o manželky, dcery, přítelkyně lačné se sestěhovat, přítelkyně sestěhované a věčně si stěžující na těžký život, který s vámi mají. Počítají se i matky (bez komentáře). Počítají se kolegyně v práci, které, jak sami víte, vás taky tak trochu vlastní, protože tak to ženy mají rády a tak to dělají. Existuje druhá stránka této mince? Ano, pár kamarádů, kterým je buřt, co děláte, co si myslíte, co máte oblečeno. Mají vás rádi tím mužným způsobem postaveným na faktu, že jste jim šumák. Jediné, co je zajímá, je to, jestli dýcháte. Ach ženy, proč jen neumíte být trochu víc jak muži, jak by řekl profesor Higgins.

c) Taky jste si všimli, že nemluvit se dá jenom ve společnosti kamarádů s pindíkem? Všimli? Tak my taky. Jistě není náhoda, že je-li někde ticho, není přítomna žena. Dělají rámus i tehdy, když spí. Víte, jak to myslím? A my potřebujeme ticho. Třeba prostoupené ambientní hudbou Daft Punk (kterou si v tomto případě můžeme pustit i v autě), či hrdelními výkřiky právě vražděných křižáků na XBoxu. Když se rozhodnete ráno po probuzení neříct celý den jediné slovo, je 90% šance, že si toho nikdo ze skupiny nevšimne. Je 99% šance, že se nikdo nezeptá “je ti něco?”. Tak půvabné věci se jinde, než na chlapské dovolené, nedějou.

Příště o cestě na jih, o výběru auta a o čuracích pauzách.
Hezké léto všem přeje Pavel ze Suri.