Tisková zpráva | Online magazín Surinam vychází v knižní podobě

Suri.cz / Média  / Tisková zpráva | Online magazín Surinam vychází v knižní podobě
Knížka Surinam - obálka

Tisková zpráva | Online magazín Surinam vychází v knižní podobě

Šílená Matka, Blonďatá Běhna, Zrzka od vedle, Bullmonde a Madla. A také básník a spisovatel Petr Kukal, blogger Jan Švancara, překladatelka Zuzana Vrzalová a další. Celkem 12 autorů, známých nejen v komunitě českého Twitteru, publikuje své příspěvky v online magazínu Surinam, který je nominován v anketě Křišťálová lupa 2018 v kategorii Marketingová inspirace. A který, po necelém roce od publikace prvního článku, vydává nakladatelství Plus ze skupiny Albatros Media také v knižní podobě.

„Při tvorbě obsahu pro komunikaci našeho pojišťovacího portálu Suri nám vznikal i obsah, který byl čtivý, ale vlastně ani o pojištění nebyl. A tak jsme pro něj vytvořili Surinam – každý den publikujeme jeden příspěvek a sdílíme ho především na Twitteru a Instagramu,” říká Pavel Jechort, výkonný ředitel Suri a duchovní otec Surinamu.

Obsah Surinamu se šíří organicky, bez placené reklamy, pouze sdílením. I tak si získal za necelý rok 10 tisíc pravidelných čtenářů. Autoři si svá témata vybírají sami, a tak najdete vedle sebe postřehy z každodenního života, zamyšlení nad smyslem lidského bytí, veselé historky z různých pracovních prostředí či rodinného života, komentáře k aktuálním společenským i politickým tématům či příběhy na pokračování. Vše doplňují originální ilustrace v jednotném vizuálním stylu.

„Když přišla z nakladatelství Plus (skupina Albatros Media) nabídka na vydání Surinamu jako knížky, bylo to pro nás velké překvapení a zároveň možnost vyzkoušet si, jak bude fungovat online obsah překlopený do tištěné podoby,“  říká Blanka Mikulová, marketingová manažerka Suri a editorka Surinamu. Texty a ilustrace, které vycházejí v online magazínu, jsou v knížce ještě doplněny komiksovými stripy inspirovanými původními tweety autorů.

Knížka Surinam s výrazně žlutou obálkou s postavičkami všech autorů vychází 15. listopadu 2018. Slavnostní křest bude v pondělí 26. listopadu 2018 v literární kavárně Café Fra, kmotrem se stane jedna z nejvýraznějších osobností české (nejen) internetové publicistiky.

 

Knížku si můžete objednat na e-shopu Albatrosu.